Winflip

Winflip sám větrá, zavře a zajistíModerní doba s sebou přináší řadu inovativních řešení. Kupodivu je stále co vylepšovat a vymýšlet. Tento trend se nevyhýbá snad žádnému odvětví lidské činnosti. Proto i v oblasti výroby oken a jejich zabezpečení výrobci nezahálí.

Okna jsou důležitou součástí téměř každé budovy. Propouští do interiéru světlo a čerstvý vzduch. Pokud je však větráno nesprávně a nadměrně, dochází ke zbytečným únikům tepla a zvýšení spotřeby energie. Navíc nekontrolované větrání může být nebezpečné. A to zvlášť pro děti, které si neuvědomují riziko spojené s vykláněním z oken. Pro eliminování těchto a dalších negativ, které větrání přináší, byl vytvořen unikátní systém Winflip.

Co je Winflip?

Winflip Vám šetří Vaše penízeAutomatický zavírač oken. Jak jednoduché a prosté. Systém Winflip byl vyvinut proto, aby za nás zavřel okno vždy, když to budeme požadovat. A my přitom ani nemusíme být doma. Jak je to možné? Díky nenápadné a důmyslné konstrukci má Winflip schopnost uzavřít okno a zajistit ho proti opětovnému otevření, aniž by muselo být pohnuto s kličkou. To vše navíc udělá přesně v dobu, kdy má. K tomu slouží časovač, který lze nastavit od minut až po několik hodin.

Autor systému Winflip

Jmenuje se Helmut Katherl. Tento rakouský inženýr založil a řídí vlastní společnost, která se zabývá inovativními řešeními v různých oblastech lidského žití. Jeho firma Winproducts GmbH sídlí ve Frankenburgu a razí heslo – „Řešení pro lidi“

Od roku 1993 kdy jeho firma funguje, vymyslel Helmut Katherl mnoho „zlepšováků“. V mnoha případech ho k tomu vedla osobní zkušenost a potřeba něco změnit. K vývoji Winflipu ho inspirovaly problémy vyplívající z dlouhodobého nekontrolovatelného větrání. Zejména potom hluk a chlad z ulice, pronikající otevřenou ventilačkou na WC.

Proč Winflip vznikl?Winflip zabraňuje dětem pádu z okna

To je zřejmé už z předcházejícího odstavce. Jeho autor si uvědomil, kolik problémů přináší nekontrolované větrání.  Jejich výčtem můžeme začít u přechlazených místností při zapomenutí zavřít ventilaci nebo ranním hlukem pod okny poté, co jsme celou noc větrali. Postupem času a tím, jak se systém Winflip zdokonaloval, nabídl řešení i dalších každodenních situací, které mnohým dokázaly přivodit vrásky na čele.

Konstrukce a montáž

Jedinečná konstrukce Winflipu umožňuje jeho připevnění na jakékoliv výklopné okno. A to ať je z plastu, dřeva nebo z hliníku. V posledních letech je dokonce možné, nechat si tento systém vbudovat do oken už při jejich výrobě. Jinak ale samotná montáž zabere pouze zhruba třicet minut a návod na ni je součástí každé dodávky.

Winflip minimalizuje pokusy o vloupáníSystém Winflip je velmi nenápadný a velmi kvalitní. Na jeho výrobu jsou použity pouze prvotřídní materiály, přičemž jeho konstrukce neobsahuje žádný lepený díl. Před uvedením do prodeje byl testován na 50 000 cyklech zavírání. To hovoří za vše.

Šetření energie

Pokud se vám stává, že v zimě zapomenete zavřít ventilačku před odchodem z domu, máte problém. Po návratu je vám zima a nějakou dobu trvá, než se místnost zase zahřeje. Navíc do vzduchu vylétne teplo, na které je potřeba určitá energie. A v dnešním světě je potřeba energií šetřit. A to není s Winflipem problém. Jeho montáží a správným nastavením zajistíte to, že se okno dovře, i když vy na to zapomenete a tím zvýšíte svůj komfort a snížíte zbytečnou spotřebu energií.

Systém navíc sám o sobě nepotřebuje pro svůj provoz žádnou elektrickou energii. Pouze časovač na odpočet minut do zavření je napájen bateriemi. I z tohoto důvodu získal Winflip v roce 2008 ocenění  Energy Globe v kategorii Vzduch.

Další funkce a výhodyWinflip získal několikrát ocenění za design

Díky své příznivé pořizovací ceně se montáž systému Winflip vrátí v úspoře energie již během jednoho či dvou let. Ale ani další jeho funkce nejsou k zahození.Winflip má dlouhou ovládací šňůru díky které ho můžou používat i invalidní lidé. Ti si mohou sami vyvětrat, aniž by potřebovali pomoc další osoby.

Ovládání Winflipu zvládnou i děti. Tím je eliminováno riziko jejich pádu z okna při pokusu o jeho zavření.  Zato zloději budou mít s otevřeným oknem, které má Winflip, značný problém. Nejen že ho neotevřou, ale ještě je prozradí alarm, který lze k Winflipu nenápadně namontovat. To znamená, že tento nenápadný automatický zavírač chrání nejen energii a zdraví, ale i majetky svých majitelů.